Jste zde

Přehled akcí 2015

10.02.2015 - Návštěva u hasičů

07.03.2015 - Exkurze do přírodovědné stanice

29.03.2015 - Na bazéně v lázních

26.04.2015 - Cvičení ve fitku

29.04.2015 - Výstava pomůcek

10.05.2015 - Na bazéně v České Vsi

20.05.2015 - Bubnování v Duze

31.05.2015 - Rehabilitační cvičení ve fitku

07.06.2015 - Den dětí v Černé Vodě

25.06.2015 - Exkurze do Odborného učiliště a praktické školy

20.07.2015 - Naše první arteterapie

26.07.2015 - Návštěva solné jeskyně

16.08.2015 - Prázdninové hledání pokladu

25.08.2015 - Prázdninový bazén

30.08.2015 - Srpnová návštěva solné jeskyně

13.09.2015 - Další návštěva solné jeskyně

15.09.2015 - V solné jeskyni

20.09.2015 - Opět na bazéně

24.09.2015 - Akce v Duze

11.10.2015 - Bazén v lázních

18.10.2015 - Den s terapiemi

23.10.2015 - Solná jeskyně

25.10.2015  - Bazén - lázně 

15.11.2015 - Listopadový bazén

22.11.2015 - Setkání v Lipové Lázních

02.12.2015 - Arteterapie v Duze

05.12.2015 - Zábavné odpoledne

06.12.2015 - Bazén - lázně

14.12.2015 - Výroční schůze

 

Výroční schůze

14.12.2015 v 17 hod. proběhla výroční schůze klubu. Předsedkyně zhodnotila činnost klubu v roce 2015, přednesla návrh činnosti na příští rok, hospodářka seznámila s financemi v tomto roce a místopředsedkyně představila vypracovanou výroční zprávu.

Bazén - lázně

Úplně poslední akcí tohoto roku  bylo koupání v bazénu a vířivce,  opět se našlo hodně  plavců,  i když spoustu dětí skolila virosa. Tak opět na viděnou v příštím roce. Krásné Vánoce!  - Š.

Zábavné odpoledne

V sobotu 5.12. odpoledne jsme uspořádali poslední velkou akci tohoto roku. Tentokrát nešlo o terapie, ale o zábavné odpoledne, kterého se účastnily děti v maskách. Město Jeseník nám odpustilo pronájem sálu a společnost BILLA poskytla dárkový šek na nákup občerstvení. Pobavit nás přijeli klauni z Divadélka S RADOSTÍ ze Zábřehu, potom jsme se všichni vyřádili při diskotéce, maminky předvedly své první veřejné vystoupení v bubnování na Africké bubny a na závěr děti dostaly malé dárky.  Akce se zúčastnila také místostarostka Jeseníku paní Zdeňka Blišťanová, které jsme předvedli, že se opravdu bavit umíme.  -  J.

Arteterapie v DUZE

Poslední setkání u arteterapie proběhlo ve středu 2.12. v Duze. 

Setkání v Lipové Lázních

 V pořadí již třetí setkání s terapiemi proběhlo dne 22.11. na  myslivecké chatě Šerák v Lipové-Lázních. Tak, jako již tradičně, jsme se rozdělili do menších skupinek a procházeli jednotlivými terapiemi. V rámci arteterapie pod odborným dohledem paní Ireny Benešové nás čekala práce s keramickou hlínou. Nezklamali nás ani naši čtyřnozí kamarádi s lektorkou paní Mgr. Evou Martínkovou, světem muzikoterapie nás provedla paní Babeta Lenhartová. Na správné držení těla, uvolňující i protahující cviky dohlížela rehabilitační pracovnice Petra Kulošťáková.                                                                                                                                                                                      Po zdolání všech terapií nás vysílené a vyčerpané  čekalo bohaté občerstvení a pak už proběhl dlouho očekávaný  příchod Mikuláše, čerta a anděla. Protože všechny naše děti byly celý rok hodné, odnášely si od nich balíčky s překvapením.

Velmi bych chtěla poděkovat všem, kteří se na přípravě i realizaci akce podíleli. Obvzvlášť paní Andree Kaderkové, její dceři Aničce a paní Marcele Lukačové za překrásné masky a vystoupení. Paní Věře Torčíkové za výrobu úžasných perníčků, malé slečně Sáře Kofroňové za výrobu  papírových andílků .

Velký dík patří MS Šerák, kteří nám bezplatně  zapůjčili  svou chatu a navíc nám předali finanční dar pro naše děti.

Díky Vám všem naše akce plná  krásných okamžiků proběhla k radosti těch velkých i malých. Děkujeme.

š.

Listopadový bazén

15.11.2015 jsme se opět sešli na bazéně. Naše děti  nikdy neomrzí, vždyť voda i vířivka jsou tak příjemné.

š.

Bazén - lázně

Solná jeskyně

Den s terapiemi

V neděli 18.10. jsme pro děti uspořádali den plný terapií. Za místo konání jsme si opět zvolili Hotel Černá Voda, kde máme zkušenosti s velice příjemnými lidmi, kteří se nám snaží vyjít ve všem vstříc.  Tentokrát se na akci přihlásil velký počet našich členů, takže jsme se museli rozdělit a vytvořit několik skupinek na dopoledne a několik na odpoledne. Každá skupinka dětí si prošla postupně arteterapií, canisterapií a muzikoterapií a po obědě, který byl pro všechny společný, jsme se vystřídali také v jízdě na koníčcích. Na této akci nás navštívila paní Konvičková, zastupitelka města Jeseník. Počasí nám jako vždy přálo, všechny děti byly spokojené, takže můžeme říct, že akce se nám povedla.

j.

Bazén v lázních

Akce v Duze

24.9. měly naše děti ve škole ředitelské volno. Využili jsme toho a ve spolupráci se Střediskem volného času Duha naplánovali dopoledne, jehož náplní byly různé terapie. Rozdělili jsme děti do menších skupinek a každá z nich pak postupně procházela místnosti, ve kterých probíhala arteterapie, canisterapie a bubnování. Pro děti, které již byly programem unaveny, byla možnost odreagovat se v přírodovědné stanici u zvířátek.

j.

Opět na bazéně

V neděli 20.9. jsme měli od 16.30 hodin opět zamluvený bazén v České Vsi. Přestože mnoho dětí skolila rýma, nebo dokonce angína, účast nakonec byla celkem ucházející. Děti vodu milují, takže koupáním se jim vždy zavděčíme.

 

V solné jeskyni

Dne 15.9. jsme si opět zamluvili solnou jeskyni.  Není nad to, užít si trochu relaxační hudby a klidu. Snad se to i ty naše děti jednou naučí.

Další návštěva solné jeskyně

V neděli 13.9.2015 další skupinka rodičů a dětí navštívila solnou jeskyni Solvita v Priessnitzových lázních. Bohužel i tato skupinka se přesvědčila, že naše vesměs hyperaktivní děti v klidu nedokáží posedět více než pár minnut. 

      

Srpnová návštěva solné jeskyně

 Dne 30.8. jsme si zašli do solné jeskyně na relaxaci, příjemná relaxační hudba , tekoucí voda ,vůně soli  některé ukolébávala k bezstarostnému spánku .Bohužel  na  některé více hyperaktivní děti tato relaxace nepůsobila , prostor pro ně byl příliš malý a tak nevydržely dlouho, raději utíkaly ven do horka. 

š.

Prázdninový bazén

Na konci prázdnin , 25.srpna, jsme se opět sešli na bazéně v lázních. Děti se ve vodě pěkně vyřádily, ale jako vždy se jim nevíce líbilo v teplé vodě vířivky. 

Prázdninové hledání pokladu

16.8.2015  jsme se sešli na eko farmě Orlí vrch s loupežníkem Lotrandem. Prohlédli jsme si  s ním místní farmu a pak na procházce  lesem plnili jeho úkoly. Za každý správně splněný úkol nás loupežník obdaroval zlatavou mincí. Polepšený loupežník nám nakonec nechal i svůj ukrytý poklad. Protože nám pořádně vyhládlo, upekli jsme si voňavoučké špekáčky. To jsme si pochutnali! Ti odvážnější si pak vyzkoušeli bungeetrampolíny.

Už se těšíme na další setkání.

š.

Návštěva solné jeskyně

Dnes (26.7.) jsme byli poprvé s členy našeho klubu v solné jeskyni v Jeseníku - lázních. Zní uklidnujicí hudba, tekoucí voda. Děti mají radost ze světel a kamínků. Relaxace v solné jeskyni je velmi příjemná a nenáročná. Těšíme se na další náštěvu.

v.

Naše první arteterapie

Dne 20.7. proběhlo prázdninové setkání spojené s arteterapií.
Tak, nyní už můžeme i my říci, co se pod tímto názvem skrývá a co vše dokáže kresba, její tvar, rozmístění obrázků na plochu, či pouhý výběr barev o malíři prozradit. 
Naši malí malíři si vedli dobře, zvládli jsme kresbu tužkou, pastelkou, voskovkou. A co teprve kresby prstovými barvami, to byla podívaná! Okouzlila nás i technika malování pomocí otisků rukou i nohou.
Pokusili jsme se i namalovat vlastní postavy a věřte-nevěřte, některé postavy byly k nerozeznání od živých originálů.
Už se moc těšíme na  další setkání s naší průvodkyní světem arteterapie paní  Evou Vávrovou.

š.

 

Exkurze do Odborného učiliště a Praktické školy

25.6. těsně před koncem školního roku jsme uspořádali pro rodiče exkurzi do Odborného učiliště a Praktické školy v Lipové - lázních. Někteří z rodičů měli trochu strach z toho, co jejich děti čeká po ukončení základní školy. O tom, jak to na této škole chodí a co děti čeká, jsme se chtěli přesvědčit osobně. Velice ochotně se nás ujal ředitel školy Mgr. Libor Vrána, podrobně popsal, jak škola funguje a po škole nás provedl. Ve třídě pro praktickou výuku paní učitelka Zbranková všechny naše obavy rozptýlila. Nemusíme se bát. Naše děti čeká příjemné prostředí a milí učitelé, kteří opravdu umí s postiženými dětmi jednat.

j.

Den dětí v Černé Vodě

Již několikátou akcí, pořádanou naším klubem, byl Den dětí. Proběhl 7.6. v Černé Vodě. Děti se nejdříve na ranči Appaloosa u paní Bohdany Krzystkové nechaly povozit na koních a pak už měly na zahradě nedalekého hotelu Černá Voda přichystané jednoduché sportovní disciplíny. Zdravotně postiženým dětem je většinou jedno, že se netrefí míčkem do kyblíku ani jednou, že kamarád je při přetahování silnější, že při závodě ve skoku v  pytli se spíš válejí po zemi, než skáčou. Hlavně, že se něco děje, že sklidí potlesk, dostanou sladkost a že jsou tady všichni pro ně. Počasí nám velice přálo, účast byla hojná a kolem nás jen samí příjemní a ochotní lidé.

 Tímto bychom chtěli poděkovat paní Bohdaně Krzystkové, panu Zdeňku Beťákovi, majiteli hotelu Černá Voda a velkou pochvalu jeho personálu. Dále děkujeme paní Věře Torčikové za velice pěkné perníčky, které napekla jako ceny pro děti a také všem, kteří se akce zúčastnili jako dobrovolníci.

j.  

                                                                                                                          

                                                                                                                                                                    

Rehabilitační cvičení ve fitku

V neděli 31.5. jsme opět  sešli ve fitku.  Ke cvičení jsme si tentokrát pozvali rehabilitační pracovnice Rehex-Edu,v.o.s. z Lipové Lázní, paní PhDr.Radanu Poděbradskou a Petru Kulošťákovou.

Ty nám ukázaly cviky vhodné pro naše děti, které můžeme cvičit na rehabilitačních válcích i balónech.

Určitě to s námi neměly lehké, byli jsme na ně přesila, ale i tak se zvládly zaměřit na každé z dětí a poradit rodičům cviky, které  by mohli využít. Děkujeme za trpělivost i cenné rady.
š.
 

Bubnování v Duze

Místo cvičení bubny? Proč ne, vyzkoušet se musí všechno. Pro děti je bubnování něco nového, ale zajímavého. Z bubnování jsou unešeny. Některé tlučou do bubnů jak je napadne, jiné dokážou udržet rytmus. A my - rodiče? Netušili jsme, že nás bubnování bude tolik bavit.

j.

 

Na bazéně v České Vsi

Tentokrát jsme se rozhodli vyzkoušet, jaká je voda na bazéně v České Vsi. Jak jsme očekávali - studená. S drkotajícími zuby jsme však využili velký prostor, který se nám nabízel. Všechny děti byly z vody nadšené, žádné se nechtělo ani na chvíli jít zahřát na břeh. I dospělí využili možnosti protáhnout si těla a přeplavat párkrát bazén. Dokonce se našli i tací, kteří předvedli pár skoků ze startovacího bloku. Přes nepříjemné počasí, které bylo venku, nám bylo fajn.

j.

 

Výstava pomůcek

Dne 29.4.proběhla v prostorách Základní školy Fučíkova  výstava firmy Spectra . Firma nám přivezla ukázat pomůcky, které používají nejen děti s mentálním, či kombinovaným postižením, autismem, ale využívají  je  i slabozrací, či nevidomí. Vhodné jsou i pro lidi po úrazech, kteří např. nemohou pohybovat končetinami. Mezi vystavenými pomůckami jste našli tlačítkové komunikátory, počítačové programy ovládané pouze zrakem, specielní myš, či klávesnici, zvětšovací skla, čtečky knih apod.

Pomůcky si mohly vyzkoušet nejen děti, ale i dospělí, kteří si vyslechli zajímavou přednášku věnovanou problematice těchto pomůcek i rady, jak tyto pomůcky získat.

š.

 

Cvičení ve fitku

Tuto neděli nás vítr zavál do fitka. A bylo na co koukat a i co vyzkoušet. Začali jsme zvolna, rozcvička na trampolínách, protažení těla na balónech, relaxace na žíněnkách. Ti zdatnější pak trénovali na kolech či na chodících pásech. Zátěžový test,činky a pak vytoužený drink u baru. To budete koukat, jaké budeme mít svaly!

š.

 

Na bazéně v lázních

Tentokráte jsme se sešli v našich lázních Priessnitz. Na procházku kolonádou či návštěvu cukrárny se vydáme příště, zastihlo nás pravé aprílové počasí. Nám to však nevadilo , vyzkoušeli jsme teplotu vody v bazénu a vířivce. Jak rychle nám plynul čas, někteří zcela propadli kouzlu bublinek , jiní trénovali plavání. Pak trénink oblékání a na shledanou příště, už se všichni těšíme.

š.

Exkurze do přírodovědné stanice

 V sobotu 7.3.2015 jsme v hojném počtu navštívili přírodovědnou stanici, která je součástí Střediska volného času DUHA v Jeseníku. Zaměstnankyně střediska, paní Hálová, nám předvedla všechna zvířata, která stanici obývají. Většině z nás se zalíbila nahá morčátka, která jsme si mohli i pochovat a pohladit. Někteří odvážlivci si sáhli i na hady. Nejroztomilejší byl ale zakrslý králíček, který v náručí paní Hálové ležel jako miminko. Doufali jsme, že ve venkovní voliéře uvidíme také mývala. Dlouho se před námi schovával, ale nakonec se nechal nalákat piškoty a ukázal se aspoň  na krátkou chvilku. 

Závěr příjemného odpoledne patřil prohlídce skleníků, kde kromě různých rostlin byly k vidění i vodní želvy.

j.

   

Návštěva u hasičů

Dne 10.2.2015 proběhlo první setkání našeho klubu. Sešli jsme se u profesionálních hasičů v Jeseníku. Náš průvodce nám ukázal  celou požární zbrojnici a povyprávěl mnoho o nelehké práci hasiče. Děti okouzlila obrovská auta stojící zaparkovaná ve zbrojnici, mohly si vyzkoušet volant i výstroj. Taková hasičská helma - to je něco!  Zážitky si odnášejí velcí i ti malí, kteří odmítají opustit hasičské vozy.
š.