Jste zde

Přehled akcí 2018

07.01.2018 - Výroční schůze

27.01.2018 - Bělá v pohybu

29.04.2018 - Akvapark Bruntál

12.06.2018 - Týden sociálních služeb

24.06.2018 - Den dětí 

30.06.2018 - Den dětí napodruhé

15.09.2018 - Setkání na chatě

18.11.2018 - Canisterapie

16.12.2018 - Vánoční besídka

 

Vánoční besídka

V neděli 16.12. proběhla v kulturním domě v Písečné poslední akce tohoto roku - vánoční besídka. Účast byla hojná, podle prezenční listiny se zúčastnilo 60 osob. Zábavu na besídce zajistila Agentura Gong z Olomouce se svým programem Pejskování. Velice musíme poděkovat zastupitelům obce Písečná, kteří nám i tentokrát zapůjčili kulturní dům pouze za energie. Poděkování patří také Šárce Pospíšilové a její mamince, které jako sponzorský dar napekly velice dobré vánoční cukroví. Předsedkyně klubu využila velké účasti na akci také k tomu, aby nechala zvolit výbor klubu pro další období.

Canisterapie

Na neděli 18.11. jsme pro několik zájemců z řad našich dětí nachystali individuální canisterapii. Po celý den se děti u pejsků střídaly a byly spokojené, že tentokrát je mají pouze pro sebe.

 

Setkání na chatě

První akcí po prázdninách bylo setkání na myslivecké chatě v Lázních Lipová. Program pro děti jsme si opět nechali připravit agenturou a tak měli rodiče trochu času popovídat si o zážitcích z prázdnin a ze začátku nového školního roku. Přes den se tedy děti bavily připraveným programem - nejvíce je jako vždy zaujal nafukovací skákací hrad a v pozdním odpoledni si všichni měli možnost opéct špekáčky. 

Mnohokrát děkujeme MS Šerák za bezplatné zapůjčení chaty i za sponzorský dar, kterým nás během programu překvapili.

   

Den dětí napodruhé

Druhý pokus uspořádat pro děti oslavu Dne dětí proběhl lépe. Nepršelo. Bylo ale hodně chladno, takže přes úsilí pořadatelek nebyla účast nijak valná. Tentokrát nám prostor pro nafouknutí atrakce poskytl Veterán klub v České Vsi, který nás také nechal nahlédnout do svých sbírek. Děti dostaly balíčky se sladkostmi a v celkem krátké době se všichni rozešli domů.

Den dětí

V neděli 24.6. se měl uskutečnit Den dětí na Ranči Orel v České Vsi. Děti si měly zaskákat na nafukovací atrakci, projet na koních a dostat balíčky se sladkostmi. Bohužel už poněkolikáté nám počasí udělalo čáru přes rozpočet a akci jsme museli v neděli dopoledne pro déšť zrušit.

 

Týden sociálních služeb

Také letos se zástupci našeho klubu zůčystnili jednoho dopoledne, kdy probíhaly na náměstí prezentace organizací, které se věnují sociálním službám. Tentokrát proběhl pod názvem "Společně pomáháme".

  

Akvapark Bruntál

Na celodenní výlet do akvaparku v Bruntále jsme opět objednali autobus. Díky tomu, že sluníčko příjemně hřálo, mohli jsme využít nejen vnitřní část akvaparku, ale i divokou řeku, která proudila do venkovních prostor. Menší plavci využili brouzdaliště a vířivky. Zdatnější plavci mohli vytvalostně zaplavat v bazénu a ti odvážní vyzkoušeli i tobogán.

Věříme, že si pobyt každý užil.

.

Bělá v pohybu

Akce, která byla původně naplánovaná až na únor proběhla již v lednu. Lépe se to hodilo provozovateli areálu, kreým je obe Bělá pod Pradědem a který nám areál poskytl na dvě hodiny zdarma. Protáhnou těla přišel až nečekaně velký počet členů. Téměř jsme naplnili kapacitu areálu. Pro děti byl velký prostor plný nečekaně zajímavého sportovního vybavení výzvou a určitě nebylo na škodu, že se zde mohli zabavit i rodiče. Například simulátor biatlonu měl hodně obdivovatelů.

Výroční schůze

Výroční schůze proběhla v Klubu důchodců 7.1.2018 od 14 hodin. Bylo připraveno malé občerstvení. V programu schůze jsme se vrátili k akcím, které proběhly v roce 2017, jejich úspěšnosti a návrhům na příští rok, atd.