Jste zde

Přehled akcí 2019

13.01.2019 - Výroční členská schůze

16.03.2019 - Canisterapie

13.04.2019 - Koupání v hotelu Helios

18.05.2019 - Koně v Černé Vodě

08.06.2019 - Den dětí u hasičů

21.09.2019 - Den na chatě v Lipové

14.12.2019 - Vánoční večírek

Vánoční večírek

Poslední akcí letošního roku byl jako vždy vánoční večírek. Protože se podařilo zajistit velký počet asistentů, mohl proběhnout zvlášť program pro děti a zvlášť pro rodiče. Děti s asistenty  pobavili klauni a rodiče si užili kávičku a občerstvení při hudbě JM bandu. Na závěr děti obdržely balíčky s různými drobnostmi.

 

 

Den na chatě v Lipové

V sobotu 21.9.2019 proběhla další akce na chatě mysliveckého sdružení Šerák v Lipové. Pro děti byly nachystány dvě nafukovací atrakce a oblíbená muzikoterapie s Babetou. Protože pro děti byly zajištěny asistentky, rodiče se mohli zúčastnit vlastního programu. Dopolední přednášku na téma "Handicapované děti ve škole", kterou vedla Mgr. Věra Bartošová a odpoledne pak " Zvláštnosti ve výchově handicapovaného dítěte" s Mgr. Monikou Novotnou. Na daná témata probíhala také diskuze.

  

Den dětí u hasičů

Den dětí letos proběhl trochu netradičně. Na jeho přípravě se totiž podíleli Jeseničtí hasiči. Poskytli nám prostor za hasičskou zbrojnicí a altánek s posezením, kde nám dokonce připravovali čaj, kávu a drobné občerstvení a pro děti pak na travnatou plochu nastříkali pěnu, ve které děti běhaly. Na tento Den dětí byli také pozváni uživatelé Stacionáře Šimon v Jeseníku. Hasičům mnohokrát děkujeme.

Koně v Černé Vodě

Koupání v hotelu Helios

Canisterapie

Individuální canisterapie.

Výroční členská schůze

V neděli 13.1. proběhla výroční členská schůze, na které nám ředitel Jednotky požární ochrany ÚO Jeseník pan plk. Ing. Jan Pastucha předal šek na částku 50 tisíc Kč, kterou se svými kolegy získali během předvánočního času. Za tuto finanční pomoc všem moc děkujeme. S přítomnými členy klubu jsme se zamysleli nad celým minulým rokem naší činnosti. Hodnotili jsme, které věci se povedly a které méně. Ve velké míře jsme se shodli, že v organizace naší činnsoti musí dojít k některým změnám. Činnost pro děti zachováme a přizveme k ní asistenty a dobrovolníky, aby tak zbyl nějaký prostor pro pořádání akcí pro rodiče. Pokusíme se získat nějaké prostory, ve kterých by náš klub mohl fungovat bez omezení a také koordinátora a organizátora, který by převzal některé povinnosti výboru klubu.